Op. Dr. İhsan YILMAZ

23.07.1980`de Samsun`da doğdum. İlk-orta ve liseyi Samsunda tamamladım.

1997`de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım ve 2003`de dereceyle mezun olarak Tıp Doktoru unvanını aldım.

2004 yılında İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ihtisasıma başladım ve 2009`da `Katarakt ve Göz İçi Lensleri` tezimi sunarak ihtisasımı tamamladım ve Göz Hastalıkları Uzmanı oldum.

Amerika Birleşik Devletlerinin Güney Dakota Eyaletine yerleşerek Dr.Vance Thompson`ın yanında çalıştım. Bu çalışmam esnasında Ön Kamara Lensleri ile ilgili yaptığım yayının başarısından dolayı, yayınım çevre eyaletlerdeki 300`ü aşkın göz doktoruna el kitabı olarak dağıtıldı. Diğer başarılı cerrahlardan Dr.Alison Tendler, Dr.Keith Rasmussen ve Dr.Dough Wallin ile birlikte çalışma fırsatı buldum. Amerika’nın en fazla Lasik ameliyatı yapan doktorlarından biri olan Dr.Vance Thompson`ın yurtdışından kabul ettiği ilk ve tek öğrencisi olarak eğitimimi tamamladım ve Amerika’dan Katarakt ve Refraktif Cerrahi alanında uzman diploması alarak yurda döndüm.

Sonraki yıllarda Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Arjantin, İngiltere, İtalya, Avusturya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti ve Yunanistan`da çalışmalarda bulundum. Yurtdışı ve yurtiçinde yüzü aşkın konferansta konuşmacı ve katılımcı olarak görev aldım.

2010 yılında bir yıl süren askerlik görevimi Aksaz Asker Hastanesinde tamamladım.

2011 yılında Zorunlu Devlet Hizmet Yükümlülüğü dolayısıyla Trabzon Fatih Devlet Hastanesine atandım.

Aktif Üyelikleri:

American Academy of Ophthalmology (AAO)

American Society of Cataract and Refractive Surgeons (ASCRS)

European Society of Cataract and Refractive Surgeon (ESCRS)

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD)

Türk Cumhuriyetleri Oftalmoloji Derneği (TCOD)

--- this website is designed by sandokan / rissconcept (2012) ---